Понеділок
20.05.2024
20:21
Форма входу
Пошук
Музика
E-Phonic MP3 Player Example
To view the E-Phonic MP3 Player you will need to have Javascript turned on and have Flash Player 9 or better installed.
Погода, Календар


«  Липень 2009  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031
Міні-чат
200
Архів записів
Наше опитування
Дайте оцінку цього сайту
Всього відповідей: 36
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

"Мамка моя, Чорногора"

Маршрути

Головна » 2009 » Липень » 6 » Походи вихідного дня
Походи вихідного дня
20:33
1. Класика жанру. Маршрут Гребенів - Лопата - Зелемінь - хр. Магури - хр. Магія -Писана криниця - Славськ. 

П'ятниця вечір 19:45 - з приміського вокзалу їде чарівна електруха Львів - Трускавець. Їдемо до славного міста Стрия. Там пересідаємо на Стрий - Лавочне. За час пересадки в Стрию на привокзалці можна докупити необхідні продукти, які забули у Львові. І десь в 23:00 ми на старті в селі Гребенів.
Щоб вийти на початок маршруту нам необхідно пройти через село по трасі в напрямку Тухлі. 
По лівій стороні при виході з села стоїть 2 поверховий бар (на карті №1), біля нього йде дорога, нам по ній в гору. Вона трохи йде вуличкою села. З правого боку тече потічок. В кінці хат шлагбаум. Йдемо ще по дорозі хв. 10 - 15. Дорога поступово зближується з річкою. На протилежній стороні річки з'являється просвіт - колишня вирубка. Треба переправитись через річку і по дорозі на вирубку піднятись на хребет це десь 15 - 20хв. По хребту йде чітко виділена дорога - стежка. Вершину перед Лопатою бажано траверсувати. Правий траверс. Здається що він за дуже падає донизу. Але без паніки. Після виходу з травесу перед вами вогні Сколе та Стрия. Лопата, на ній стоїть залізний хрест. І залізна плита з написами. Ще 5 хв. Спуску в сторону Зелеміня - місця для наметів справа по хребту, вода зліва. Дрова всюди. Орієнтовно 2-3 година ночі. Тре спати. (на карті №2)
День другий треба вийти десь в 9-10 взимку в 10-11 влітку. Швидко пробігаємо хребет до кінця.
Він відвертає направо ми за ним. Там існує чітка перемичка між хребтами. При підйомі бажано брати трохи вправо. На вершині горки - деревяний стовбчик (на карті №4). Ще 10 м вправо і дорога яка спускається в сторону Либохори. Дорога виводить нас під високовольтку. Не раджу спускатись по під дротами, оскільки метрів за 30 вліво є нормальна дорога донизу. Якщо це зима то в цей час починає темніти . Внизу також є чудовий ельник де можна поставити намет.(на карті №5). Потім по добрій викатаній дорозі, що веде в Либохору проходимо метрів з 150 вправо. Виходимо до кінця села, переходимо вниз повертаємо наліво, по такій же добре прокатаній дорозі, проходимо так само метрів зі 150 і по праву сторону вверх починає підніматись дорога. По ній виходимо на хребет, на якому стоять сумнозвісні Либохорські курні хатки - пристаніще наркоманів, алкоголіків та матрасів. (на карті №6), повертаємо наліво і йдем по дорозі по хребту докі вона не буде впиратись в газопровід. Його не видно він під землею, але чітка смуга вирубки, шириною з 10 метрів, яка чітко йде наверх його видає. Піднімаєтесь по цій вирубці на сам верх. Там колись була підстанція, так що не лякайтесь купі дротів, металу. Йдемо далі догори. Десь по праву сторону буде перемичка. Її треба трохи пошукати. Справа в тому що там колись хотіли щось робити, і взовш всієї перемички йде рів. Після перевички дороги на хребет нема, треба просто йти догори. По хребту йде стежка, по ній наліво доки не вийдемо на полонини (на карті №7). З них класно видно початок Горган, та Бескиди. Писана Криниця, здається до неї рукою подати. Літом бажано дійти до цього місця і тут заночувати.
Потім досить простий спуск в Рожанку. В селі переходимо річку і піднімаємось на Писану Криницю(на карті №8). З неї в Славсько. 
А потім додому.
P.S. Маршрут має такі переваги, що в любий час можна його переробити.
1. Проспали перший день до 12.00 :) Тоді на перемичці (на карті №3 ) йдемо на право виходимо на хребет Ключа і матраснічаємо. Потім спуск в Сколе.
2. Проспали перший день до 14.00 Ж:) Тоді Відразу з Лопати спускаємось в Сколе.
3. При першому ж підйомі на другий день відчуваємо що щось не то. З п. (на карті №4) починаємо йти направо. Матраснічаємо біля Кіндрата. Спускаємось в Тухлю.
4. Якщо переночували в п.5 і проспали можна вийти в Либохору.
5. Якщо переночували в п.5 і не встигаєте на Писану то в Рожанці берете автостопом транспорт і в Славське.
Map


2. Теж такій маршрут що треба пропотітись трохи.Сколе - Парашка - Крушельниця - Урич - Орів - Трускавець. Треба довгій світовий день.

Бажано попасти в Сколе зранку. Підходить Львів - Мукачево, Стрий - Лавочне, Київ - Ужгород.
В Сколе переходимо колію на вокзалі і виходимо на трасу. Направо буде дорога, по ній і йдемо, вона проходить вздовш потічка. Але нам треба слідкувати за дротами, які згодом відвернуть наліво. Вони йдуть на Корчанку - передавальну станцію, котру видно звідусіль. І йдеш по дротам, не заблукаєш, хіба подряпаєшся. В народі це називається Руський путь на Парашку. Обходиш станцію вздовш заборчика, і валиш по хребту вниз вверх поки тобі не зустрінеться хрест. То і буде верх гори. Від нього просто вниз на праву сторону по відрожку. Він спускається в Крушельницю. Там по обстановці Якщо година 3 то автобус їде до Урича. Якщо нема вже автобуса прийдеться трохи пройти пішки по асфальту, або стопом. Літом ви йдете вздовш Стрия де можна покупатись.
В Уричі за церквою повертаєте направо до гори. Там купа скель і місць для стоянок. Я вибирав завжди самі останні десь 20 хв. від церкви вверх по дорозі. Перед тим як вона виходить на сінокоси. Там гарні краєвиди. І можна спокійно поспати. Але в 9 треба вже виходити
Піднімаючись далі вверх виходимо на хребет. Йдемо по ньому направо. В кінці нього впираємось в ельник (але бажано питатись аборигенів - "Нам треба в Орів біля школи спуститись"")по якому дуже розїздженна дорога і спускаємось в Орів до школи. Село Орів не знає що таке туристи їх в тому районі ніколи не буває отже можна спокійно зайти в любу хату попросити молока. Від школи йде пряма дороха наверх на наступний хребет. З нього вже видно долини - Трускавець, Дрогобич як на долоні. З хребта спускаєтесь по закинутим дорогам треба брати трохи правіше в сторону Трускавця. З часом десь через 1 -1,5 год. виходите на асфальтову дорогу яка веде Вас через урочище Помярки в Трускавець. Остання електричка в 19:00 але зараз курсують маршрутки як до Стрия так і до Львова.
PS Якщо десь заблукали на спуску з Парашки то краще в Крушельниці сісти біля 17:00 на автобус до Стрия.
В другий день по частіше питайте місцевих про дорогу, їх має зустрітись трохи, найбільш тяжким для орієнтування буде дорога з останнього хребта до Трускавця. Там і місцевих не дуже. 
Map

3. Ще один маршрут. Тухля - Магура - Хом - Мислівка
Приїзд в Тухлю зранку. Підходить Львів - Мукачеве, Стрий - Лавочне, Київ - Ужгород.
Піднімаємось на Кіндрат. До речі е що підніматись. А далі без поворотів по хребту до Магури. Цю частину дороги описувати немає потреби , по орієнтуванню вона не тяжка. За винятком дороги коли пересікаємо лінію електропередач. Там просто через лопухи та кущі догори. За Магурою трохи нема дороги. Ну тобто її там нема. Але падаємо просто скільки можемо по хребту, а потім забираючи потрохи наліво падаємо до самого низу. Там закинуті узкоколейкі виведуть нас в село Солотвину. Це напів закинуте село з купою закинутих хат. Ми там ночували в школі на підлозі. Прийшли десь по 9 вечора.
З ранку трохи піднімаємось вверх по течії річки і перший відворот узкоколійки наліво. Справді там Сталкера знімати можна, закинуті вагони, які обросли травою. Рейки без шпал і трохи глухий ліс навкруги. На Хом як такої дороги нема піднімаєшся по азимуту. На хребті Хома теж непонятка стежка то є то нема. І так до самої Мислівки. Трохи можна повчитись орієнтуванню. В Мислівці бажано бути в 5 годині, оскільки після цього напряг з транспортом. В 17,00 до Долини їде автобус Ужгород - Франківськ. В долині за 2 години буде дизель до Моршина, який стикується з електропоїздом Моршин -- Львів і в пів першої ночі ви у Львові.
PS Маршрут складний найоптимальніше проходити травень - вересень, оскільки зимою спуск в Солотвино і підйом на Хом тяжко уявляю (можливі травми). Та й при наявності свіжого снігу в походи вихідного дня він не вкладаються.
Map

Ну і самий халявний
Воловець - ВВ - Стій - Вовче
В Воловець можна доїхати Мукачівкою, або Київським. На вокзалі проходимо вперед по руху поїзда і повертаємо метрів через 50 під міс і йдемо вуличкою, яка поступово перетворюється на лісову дорогу. Йдем вздовш річки доки не натрапимо на стовпи які прямо йдуть до гори. Теж "руський путь " на Плай. Звідтамти на ВВ і на Стій. На Стою ночуємо. На самому верху воду можна брати (не в зимовий період) в якихось залізних непонятних штуках. Вона трохи іржава але це не перешкода.
Зраненька насолоджуємось або краєвидами або туманом і відповідно пиляємо далі по хребту.
Потім по 2 відрожку спускаємось по добрій дорозі (місцеві возять металолом з бувших Яйок в Сваляву) виходимо на річку потім по тій же дорозі виходимо в Вовче. Звідтамти Мукачівкою до Львова.
Мапи не потрібно!


 Матеріал підготував (написав): Юра Мартинов
Переглядів: 1337 | Додав: ihorknjaz | Рейтинг: 0.0/0 |
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]