Понеділок
20.05.2024
15:52
Форма входу
Пошук
Музика
E-Phonic MP3 Player Example
To view the E-Phonic MP3 Player you will need to have Javascript turned on and have Flash Player 9 or better installed.
Погода, Календар


«  Липень 2009  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031
Міні-чат
200
Архів записів
Наше опитування
Дайте оцінку цього сайту
Всього відповідей: 36
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

"Мамка моя, Чорногора"

Головна » 2009 » Липень » 5 » Харчування в поході
Харчування в поході
02:01

Харчування в поході"Харчування в поході - запорука ситості і безперебійної роботи шлунку на благо організму і навколишньому середовищу!"

Для чого потрібна розкладка

Розкладка це визначення того, які продукти необхідно узяти в похід і в якій кількості. Причина ситуації, коли продукти закінчилися, а попереду ще тиждень шляху, полягає в невірному складанні розкладки. Тому, якщо ви не жадайте потрапити в голодний похід і їсти черв'ячків, навчіться правильно підбирати продукти в меню і визначати їх кількість.

Є ще один плюс - величезна економія засобів. Важливо уміло ходити по ринках і вірно організовувати прийом їжі в часі. Останнє дуже важливе для психологічного сприйняття харчування. Наприклад, при прийомі однакової кількості їжі під час походу два туристи схуднули на 2 кг Перший, весь маршрут страждав з голоду, бився за добавку, дивився за кожною крихтою, обтікав слюнямі і говорив тільки про їжу, нерви були на зриві.

Другий, обжирався від пуза, відчуття голоду приходило безпосередньо перед їжею у вигляді апетиту, і взагалі похід вдався. Вся різниця в часі прийому їжі і перервах між ними.

Як бути ситим і задоволеним
Отже, є дві психологічні системи прийому їжі в умовах підвищених навантажень.
# Перша - стандартно голодна, якщо продукти нормовані, а не в будь-якій кількості. Це сніданок вранці (каша, чай, до чаю) - обід вдень (суп, перекушування, чай, до чаю) - вечеря увечері (каша, чай, до чаю). При цьому лягаєш спати голодним, прокидаєшся голодним, виходиш на маршрут голодним, словом стаєш вічно голодною рослиною.
# Друга - сніданок вранці (каша, чай, до чаю) - перекушування вдень (сало або ковбаса, чай, до чаю) - обід і вечеря увечері як перше і друге на обід (суп, каша, чай, до чаю). При цьому лягаєш спати дійсно ситим, прокидаєшся ситим, виходиш на маршрут об’ївшимся, сідаєш вечеряти з величезним апетитом і знову лягаєш спати ситим і задоволеним, після чого всі люди - брати і один -одному допомагають.

Як купувати продукти для походу
Тут два варіанти. Перший - вам по барабану скільки грошей витратити на їжу, тоді ідіть туди, де ближче і смачніше. Другий - ви прагнете економити і купити максимум на певну суму.

Тут доведеться попрацювати і обходити всі ринки. Економія в 10-20 копійок на кожному предметі, приводить до збільшення кількості і різноманітності їжі в 1,5-2 рази. Не купуйте нізкокаллорійні продукти - вони і дорожчі, та і зібралися ви не в тур для схуднення.

Якщо група велика (20 чол.), має сенс заглянути на оптові бази. Хочеться додати, що можна звичайно купити найдешевше, але як це потім їсти? Якщо важливі тільки гроші, то доведеться не звертати увагу на хімічний запах маргарину на булці, а якщо хочеться дешево і смачно поїсти, то зазвичай досить хороший продукт коштує трохи дорожче найдешевшого. А взагалі, ідеальний результат приходить тільки з досвідом 2-3 походів.

Спочатку купуйте основу розкладки, без чого не можна обійтися - крупи, сало, супи, згущене молоко, тушковане м'ясо, хліб і тому подібне. Потім на частину, що залишилася, купуйте родзинок, кетчуп, до чаю і тому подібне.

Продумайте, що можна купити на маршруті (звичайно це тільки хліб і батон), звичайно, якщо ви не збираєтеся йти в автономному режимі, далеко від населених пунктів, або швидко проходячи її.

Не лякайтеся, що все це дуже складно або напряжно, насправді всю розкладку можна купити за півдня з досвідом і за два-три з повного нуля.

Складання меню

Меню складається на три дні з подальшим повтором. Перший і третій день не повинні містити однакових круп або до чаю, щоб не було два дні підряд одне і теж. Максимально урізноманітьте каші, наприклад, сніданок - мамалига, геркулес, пшенична; вечеря - рис, греча, макарони.

Розрахуйте по скільки пряників або там сушок видавати кожному до чаю і розпакуйте по їжі. Наприклад, по 3 сушки на сніданок, по два сухарі на обід, по два пряники, печеньку і часточці шоколаду на вечерю.

На ранок зазвичай вживають молочні каші (варите крупу і додаєте туди згущене молоко, родзинки), на вечерю їдять "м'ясні" каші з додаванням нарубаного тушкованого м'яса (якщо є що в ньому рубати).

Масло додають в кашу, але основну частину намазують на булку, оскільки в цьому випадку все йде в організм, не залишаючись на стінках мисок. Ніколи не кидайте масло прямо в казан, все розійдеться по стінках і мити казани потім упаришся.

Розподіл продуктів в групі
Можливо два варіанти.
Перший - у водному поході, коли все звалюється в одну купу, а завгосп в ній копається і видає черговим те, що необхідне.
Другий - всі продукти розфасовуються по разах, тобто окремо сніданок 1.05.2009, окремо сніданок 2.05.2009 і так далі Дістаєш пакет з сніданком і там все, що потрібне.

Є перехідні продукти, наприклад масло. В цьому випадку після закінчення сніданку 1.05.2009 чергові передають його в пакет з наступним сніданком.

Всі пакети з їжею потрібно рівномірно по вазі розподілити серед всіх учасників. При цьому найскладніше - врахувати рівномірну витрату пакетів, тобто щоб розвантажувати всю групу поступово, а не одного спочатку і тому подібне Інакше хтось в перший день вже позбавиться від продуктів, а хтось тягнутиме на собі до кінця походу.

Формули розвантаження поки не існує, але потрібно максимально врахувати наступні чинники, від виду яких завгосп може з'їхати з глузду.
# З кого починаємо розвантажувати, тим і закінчуємо.
# Той, хто віддає сніданок, йде весь день вже без нього, обід - півдня, вечеря - тягне все за повною програмою.
# Здорово, якщо співпадають чергові і ті, хто віддає продукти, правда повної справедливості вже не буде.
# Не забувайте, що вага продуктів повинна розподіляться разом з спорядженням.

Переглядів: 1812 | Додав: ihorknjaz | Рейтинг: 5.0/1 |
Всього коментарів: 1
1 Kaio-shin  
0
я тих хлопів десь бачив =D

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]